Termoformowanie
W przemyśle obróbka materiałów ma wielorakie znaczenie, poddawane są cięciu, szlifowaniu, grawerowaniu czy frezowaniu. Jednak równie ważnym elementem w produkcji jest etap termoformowania. Przeznaczone do tego celu urządzenia, tak zwane termoformierki umożliwiają przetłaczanie wszelkiego rodzaju tworzyw. Z płaskiej płyty można uformować produkt w pożądanym i niekiedy skomplikowanym kształcie.
Wszystko odbywa się w procesie próżniowego podgrzewania danego tworzywa, jednak za zwyczaj są to płyty o maksymalnej grubości do 10mm. Termoformowaniu mogą zostać poddane takie płyty polimerowe, wielowarstwowe, napełnione i wysokobarierowe. Technikę tą wykorzystuje się zazwyczaj do formowania opakowań, jednak w ostatnim czasie doskonale sprawdza się w obróbce produktów o większych rozmiarach. Dlatego też termoformowane elementy to przede wszystkim lady chłodnicze, kaski ochronne, wnętrza sprzętów AGD, obudowy urządzeń oraz wiele innych produktów.
Niemniej jednak na uwagę zasługuje, także dział meblarski, gdzie w pełni wykorzystuje się tę technologię, do produkcji mebli kuchennych, dziecięcych, wnętrz szuflad, a także innych elementów. Termoformierki to doskonałe maszyny, które posiadają innowacyjne podzespoły, kompaktową budowę, ale przede wszystkim dobre parametry. Niezawodność, wysoka sprawność, energooszczędność, to kluczowe kwestie, które wskazują na dobrej jakości urządzenie. Wdrażane inteligentne rozwiązania jeszcze bardziej podwyższają jakość pracy i sprawność obsługi.
łuszczenie prętów
Polecane artykuły
Krótka historia Stoczni Nauta
Początki Stoczni Nauta sięgają roku 1927, kiedy to powstało pierwsze przedsiębiorstwo noszące taką nazwę. Wówczas była to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością. W kolejnych latach stocznia kilkakrotnie zmieniała swoich właścicieli i modyfikowała zakres swoich prac. Stocznia Nauta należała m. in.
Niepełnosprawność a podejmowanie aktywności zawodowej
Ograniczenia w podejmowaniu pracy w niektórych zawodach przez osoby niepełnosprawne, mogą być bardzo zróżnicowane i zależą od stopnia uszkodzenia poszczególnych narządów organizmu. W zależności od tego, czy mamy do czynienia z uszkodzeniem narządu ruchu, mowy, upośledzeniem umysłowym, czy też inny